Tranówka Gwiazdą Wielkopolski

dodano: 16-05-2014 16:30 liczba wyświetleń: 7433
Tranówka Gwiazdą Wielkopolski

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz projekt: Budowa elektrowni wodnej Tarnowski Młyn na rzece Gwda, został doceniony jako najlepsza inwestycja realizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013

Prestiżową nagrodę główną w konkursie Gwiazdy Wielkopolskie podczas uroczystej gali w Poznaniu, 14 maja, z rąk Marszałka pana Marka Woźniaka odebrał dyrektor fabryki pan Henryk Bednarek.

Pierwszego maja świętowaliśmy 10-lecie Polski w Unii Europejskiej i tym samym 10-lecie inwestycji, które zmieniły regiony naszego kraju. Nasza fabryka papieru i tektury może stanowić wzór, jak skutecznie wykorzystać fundusze europejskie. Elektrownia wodna Tarnowski Młyn zmienia Wielkopolskę- zwiększa wykorzystanie odnawialnych zasobów energii (zwiększenie produkcji prądu aż o średnio 60 %) i tworzy 20 dodatkowych miejsc pracy. Warto nadmienić, że projekt został również najwyżej oceniony w kategorii „Przyjazne środowisko”.
Dowiedliśmy, że potrafimy z powodzeniem wykorzystać nasze szanse rozwojowe. Swoją rolę widzimy jednak szerzej i chcemy wnieść nasz wkład we wzmocnienie potencjału całego regionu. Kontynuując passę, po sukcesie elektrowni wodnej, planujemy wybudowanie z własnych środków kotłowni z generatorem parowym.
 
 
                            
 
 
 
 
Fabryka papieru i tektury w Tarnówce jest beneficjentem Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W latach 2010 -2012 realizowaliśmy w ramach Priorytetu III. Środowisko Przyrodnicze, Działanie 3.7: Zwiększenie wykorzystania odnawialnych zasobów energii projekt „Budowa elektrowni wodnej Tarnowski Młyn na rzece Gwda KM 49+450”.